Zdraví a Wellness

Jaký obklad na zánět zubů?

Úvod do obkladů na zánět zubů

Vlastně jsem byla vždy trochu plašen, když se jednalo o zuby. Je to takový ten speciální druh strachu, který ve mně vždy probouzel návštěva zubaře. Ale to je jen můj osobní pohled. Vím, že nejlepší je vždy předcházet problémům a dbát na preventivní péči. Pokud však člověk postupuje dle doporučených pravidel a přesto se s nějakým nepříjemným zánětem setká, mohou přijít vhod různé obklady na zánět zubů. Takový, klidně domácí obklad, totiž může výrazně ulevit od bolesti a zklidnit zánětlivé procesy v ústech.

Příchod zánětu a potřebnost obkladů

Nemyslím si, že je třeba vysvětlovat, jak nepříjemné to je, když nás potká zánět zubů. Je to opravdu nepříjemná záležitost, která může narušit naše denní rutiny a způsobit nejen fyzické, ale také emoční nepohodlí. V takových chvílích je důležité mít po ruce něco, co nám může přinést okamžitou úlevu. Obklady na zánět zubů jsou skvělou volbou. Zvláště se jedná-li o situaci, kdy zuby bolí ve večerních hodinách nebo o víkendu a okamžitá návštěva zubaře není možná.

Jednoduché domácí obklady, které mohou ulevit

Přestože momentálně nemám zánět zubů (díky nebi), samozřejmě jsem se s ním už setkala. Tehdy mi samozřejmě pomohl obklad. Asi si teď říkáte: "Lenka, co to mluvíš za nesmysly? Jaký obklad můžeš mít doma, když zrovna zuby bolí?" No, věřte nebo ne, existují jednoduché domácí obklady, které mohou poskytnout úlevu. Jde o jednoduché přípravky, které má skoro každý doma. Například jeden z nejznámějších a nejjednodušších je obklad z mraženého hrachu. Stačí zabalit pár kusů do látky a přiložit na bolavé místo. Hlazení zmírňuje bolest a zánět. Ale pozor, mražený hrách by se neměl přikládat přímo na kůži, mohl by dojít k podchlazení dané části těla.

Silnější přírodní obklady: propolis a hřebíček

Není tajemstvím, že příroda nám nabízí skvělé léky na mnohé zdravotní potíže a zánět zubů není výjimkou. Propolis je skvělý bojovník proti zánětům a bolestem v ústech. Sám o sobě má antibakteriální účinky a je skvělým pomocníkem při léčení ran. Dalším účinným, přírodním obkladem je hřebíčkový olej. Hřebíček je známý svými protizánětlivými účinky a je skvělým pomocníkem při bolestech zubů. Stačí několik kapek na vatový tampón a přiložit na bolavé místo. I když může být hřebíčkový olej trochu nepříjemný na chuti, jeho účinky stojí za to.

Profesionální obklady a kdy je důležité navštívit zubaře

Přestože domácí a přírodní obklady mohou být skvělými pomocníky v případě zánětu zubů, je důležité navštívit zubaře co nejdříve. Mohou totiž existovat případy, kdy je potřeba profesionální léčba, kterou domácí prostředky nenahradí. V lékárnách najdeme řadu speciálních obkladů a past na zuby, které obsahují antibakteriální složky určené právě na boj s bakteriálními záněty. Tyto prostředky mohou být někdy dražší, ale jejich účinnost je mnohdy výraznější než u domácích a přírodních obkladů.

Závěr: Ať už volíte jakékoliv obklady, vzdy dbejte na zdraví vašich zubů

Zdá se, že jsem dnes probrala hodně témata, ale vybrala jsem si pro vás ty nejlepší tipy a triky, jak se vypořádat s zánětem zubů. Každý z nás je jiný a někdy může fungovat něco jiného na každý zánět. Proto je dobré vyzkoušet různé možnosti a zjistit, co vám nejlépe vyhovuje. Ať už je to mražený hrách, propolis, hřebíček, nebo profesionální obklad z lékárny, je důležité pamatovat na to, že včasná péče a správná hygiena jsou klíčem k zdravým zubům. Zánět zubů může být nepříjemný, ale ještě horší je, když se stane chronickým problémem. Takže, pečujme o své zuby, dbajme na profylaxi a v případě potřeby vyzkoušejme obklady. Já to takto dělám a zuby mě teď už tak strašně nebolí.

Kontaktujte nás