Zdraví a krása

Veneers zuby: Rychlý průvodce pro začátečníky

Veneers zuby: Co to jsou a jak fungují?

Spousta lidí se mě ptá, co jsou to vlastně ty veneers zuby. No, tak si představíme, že dojdeš do zubaře s tím, že jsou ti zuby nějaké křivé, zažloutlé nebo prostě nejsou tak dokonalé, jak bys si přála. Zubař ti pak namaluje nádherný úsměv na tvář, přesně takový, jaký jsi si vždycky přála. No, tak to je v podstatě to, co dělají veneers. Jsou to malé plátky keramiky nebo kompozitu, které se nalepí přímo na tvoje zuby. A voilá, máš nový, báječný úsměv!

Jaké jsou druhy Veneers?

Existují dva hlavní druhy veneers - porcelánové a kompozitní. Porcelánové veneers jsou vytvářeny v zubní laboratoři a jsou obecně trvanlivější a esteticky vypadají lépe než kompozitní. Kompozitní veneers na druhé straně může tvůj zubař vyrobit přímo v ordinaci, takže nemusíš čekat na laboratoř. Na výběr máš tedy více možností, záleží jen na tom, co ti nejvíce vyhovuje.

Proces nasazení Veneers

Proces začíná konzultací se zubařem, kde ti navrhne ideální řešení pro tvoje zuby. Potřebuješ tedy vědět, jak bys chtěla, aby tvé zuby vypadaly. Bude to trošku jako jít na konzultaci s interiérovým designérem o tom, jak má vypadat tvůj dům - jen s tím rozdílem, že zde jde o tvůj úsměv. Poté, co se rozhodneš, jaký typ veneers chceš, zubař ti vybrousí malou část tvých zubů, aby udělal místo pro veneers. To zní trošku děsivě, ale není to tak hrozné, jak to zní. Většinou je potřeba vybrousit jen malou část zubu, abychom udělali místo pro veneer. A trust me, nebolí to.

Údržba Veneers

Mnoho lidí si myslí, že po nasazení veneers je to hotové a mohou se vykašlat na jakoukoli údržbu. Ale opak je pravdou. I když veneers vypadají jako skutečné zuby, stále musíš dodržovat stejnou ústní hygienu jako s těmi původními zuby. Musíš čistit zuby dvakrát denně, používat zubní nit a pravidelně chodit na kontroly ke zubaři. Je také důležité se vyvarovat tvrdých potravin a nápojů, které by mohly veneers poškodit.

Je Veneers stojí za to?

Někteří lidé si mohou myslet, že veneers jsou jen pro ty, kteří si mohou dovolit luxusní způsob života. Ale musím se přiznat, že i přesto, že jsem matka jednoho chlapečka jménem Karel, rozhodla jsem se pro veneers. A neudělala jsem chybu!

Můj příběh s Veneers

Jednou jsem se dívala do zrcadla a uvědomila si, že moje zuby mi připomínají starou, zašedlou perlu. Není to, že bych měla nějaký strašný úsměv, ale prostě jsem chtěla něco lepšího. A tak jsem se rozhodla to zkusit. Po konzultaci se zubařem a několika týdnech čekání, kdy mi vyrobili mé veneers, jsem konečně měla zuby, o kterých jsem vždy snila. A musím říct, že to byla jedna z nejlepších investic, které jsem kdy udělala.

Rady a tipy k Veneers

Pokud se rozhodnete pro veneers, mějte na paměti několik věcí. Zaprvé, budete potřebovat najít zubaře, kterému důvěřujete a který má zkušenosti s veneers. Vždy se zeptejte na reference a podívejte se na před a po fotky. Druhá rada je ta, že veneers nejsou pro každého. Pokud máte zuby, které jsou silně poškozené nebo pokud máte periodontální onemocnění, veneers pro vás nemusí být správnou volbou. A poslední rada je ta, že veneers vyžadují údržbu. Takže pokud se pro ně rozhodnete, ujistěte se, že jste připraveni na to, aby byly součástí vaší každodenní rutiny.

Kontaktujte nás