Zdraví a wellness

Překvapivé výhody správné dentální hygieny

Zuby nám slouží celý život

Tak se to zpívá v jedné staré písni a já toto motto hlásám světu z celého srdce. Myslet na naše zuby je podstatné - nejen pro jejich dlouhou životnost, ale také v současnosti, kdy zdravé zuby klidně mohou znamenat i zdravější tělo a lepší spánkový režim. A to všechno jsou argumenty, které dokonce přesvědčily i mého milého manžela Lukáše, který by do té doby raději nechodil k zubařovi ani za nic na světě.

Šťastnější život díky kvalitní stomatologii

Představte si, že se s klidem můžete smát na všechny strany bez obav, že byste ukázali něco, za co byste se styděli. To je skutečně osvobozující pocit - věřte mi. Když máte krásné zdravé zuby, cítíte se líp a jste spokojenější. To pak zazáří i v naší tváři a má to pozitivní dopad na okolí. A to můžou potvrdit i naše domácí zvířátka, králík Bambi a papoušek Kiki. Když se jim na ně usměje jejich milovaná panička s krásným úsměvem, hned jsou vitálnější a radostnější.

Hubneme s dentální hygienou

Ano, slyšíte správně. Řádná dentální hygiena může pomoci i při hubnutí. Když máte čisté zuby, automaticky se vám snižuje chuť na sladké a maštění. Tak to máme s Lukášem nastavené - po večeři si důkladně vyčistíme zuby a už nejíme. Je to skvělý zvyk, který nám pomohl zhubnout. A nebývá nic hezčího, než když Lukáš vstane ve dvě ráno a já mu můžu s klidem vyčistit zuby a říct: "Ó, milý, ale teď už se nepřejíme."

Srdeční chlap s čistými zuby je energický chlap

Toto by vám potvrdil i můj Lukáš. Už několikrát se mu stalo, že si po jídle nevyčistil zuby, a pak se mu udělalo špatně. Teď, když si po každém jídle vyčistí zuby, je mnohem energičtější a lépe se mu dýchá. A to vše díky pravidelnému čištění zubů!

Spící krása s čistými zuby

Možná vás to překvapí, ale pravidelná dentální hygiena může mít i vliv na kvalitu vašeho spánku. Moje zkušenost je jednoznačná - když si před spaním důkladně vyčistím zuby, dokážu lépe usnout a spát celou noc bez probuzení. To mě velice těší a je to jeden z důležitých důvodů, proč se o své zuby starám.

Pro mě je důležité si udržovat zuby v dobrém stavu nejen kvůli vzhledu, ale také kvůli celkovému zdraví a pohodě. Takže pokud stále ještě odkládáte návštěvu u zubaře nebo si říkáte, že na dentální hygienu nemáte čas, uvědomte si, jaké výhody vám může přinést. A že jsou to skutečné benefity, mohu potvrdit na sobě i na svém manželovi Lukášovi, králíku Bambi a papoušku Kiki.

Kontaktujte nás