Spotřebitelské informace

Porovnání cen kompozitních faset na trhu

Co jsou kompozitní fasety a proč je volba správného typu tak důležitá

Dovolte mi, abych začal trochu ze široka. Kompozitní fasety - někdy také označované jako „bonding“ - jsou ultra tenké plátky speciálního materiálu, který se nalepí přímo na zdravé zuby. Jejich primárním úkolem je zkrášlit vzhled našeho úsměvu. Řekl bych, že jde o jakési malé umělecké dílo, které navrhnou a vytvoří naši zubaři. Prostě, jak říká můj malý Adam - kouzelné plátky, které nám dělají širší úsměv.

Existuje celá řada různých typů faset, které se od sebe liší cenou, kvalitou a vlastnostmi. Tato volba je velmi důležitá a měli bychom si ji vážně promyslet. A právě o tom bude celý tento článek - o porovnání cen různých typů kompozitních faset na našem trhu. No, jdeme na to!

Jaké faktory ovlivňují cenu kompozitních faset

Jedna z věcí, kterou můžu doporučit, je zamyslet se nad tím, co všechno ovlivňuje konečnou cenu faset. Největší roli samozřejmě hrají materiály, z nichž jsou fasety vyrobeny. Zde mohou být velké rozdíly. Důležitý je také počet faset, které budete potřebovat. Nezapomínejte, každý zub je originál! A já vám to mohu potvrdit. Když mi zubař vyprávěl, kolik zubů budu potřebovat ke zrestaurování mého úsměvu, myslel jsem, že se posadím! Ale konečný výsledek byl stojí za to.

Dalším významným faktorem jsou i samotné laboratorní náklady. Každá faseta musí být totiž individuálně vyrobena na míru. Je to trochu jako s obleky, víte? Každá faseta je unikátní a vyrobená speciálně vám na tělo, nebo v tomto případě, vám na zub. Také odlišnosti v ceně může ovlivnit kvalita a zkušenosti vámi zvoleného zubaře. Ale pokud mi dovolíte malý tip, v tomto případě opravdu nešetřete na nesprávném konci. Trochu jako při koupi bot do hor. Chcete mít ty nejlepší, aby vás na cestě nikde netlačily!

Porovnání cen kompozitních faset od různých výrobců

Existuje mnoho výrobců, kteří nabízejí řadu různých řešení pro kompozitní fasety. Můžete narazit na takové giganty, jako jsou 3M, Kerr, Dentsply Sirona, Ivoclar Vivadent nebo GC. Svěřím se vám se svým zážitkem. Když jsme s manželkou hledali ideální fasety, měl jsem pocit, že tomu nerozumím. Ale až na konci tohoto procesu jsem pochopil, že každý výrobce má něco jedinečného. Ať už jde o kvalitu materiálů, technologie výroby, nebo dokonce i balení.

Samotné porovnání cen může být značně složité, protože ne všechny značky se prodávají v identických baleních. Některé se prodávají po jednom, jiné po dvou a některé dokonce ve větších baleních. Musíte tak pečlivě sledovat jednotkovou cenu. Ale to je stejně jako když nakupuji sušenky pro Adama. Ten miluje ty s mandlemi a čokoládou. Ale já vím, že některé značky jsou dražší, i když při prvním pohledu na obal to tak nevypadá. Takže vězte, že to samé platí i u faset!

Rady a tipy při výběru kompozitních faset

Já jsem člověk, který si rád věci vyzkouší, než něco koupí. A to platí i o mých fasetách. Proto bych doporučil, abyste se nejdříve spojili se svým zubařem a prohlédli si různé možnosti. Tipy a triky, které jsem získal, byly opravdu cenné. Zubař mi například doporučil sledovat, jak fasety vypadají v různém světle. Takže pokud můžete, zkuste si je podívat na přirozeném světle, pod světlem v místnosti a dokonce i pod zářivkami. To může pomoci.

Dále mi můj zubař ukázal zákaznické recenze a fotografie. To mi pomohlo vytvořit si představu o tom, jak budou fasety vypadat na mě. A tehdy jsem pochopil, že i menší detaily mohou mít velký dopad na výsledný vzhled. Opravdu, vybíráte-li fasety, zaměřte se na detaily. Jsou to malé věci, které dělají velký rozdíl. Například – víte, že měl jsem dříve větší mezeru mezi zuby? Moje fasety tuto mezeru pokryly a dnes mám úsměv, kterým se mohu opravdu chlubit.

Jak udržovat a pečovat o kompozitní fasety

Věřte mi, pečovat o kompozitní fasety je důležité. Je to jako s našimi auty – pokud o ně pečujeme, odmění se nám dlouhou vydrží. A stejně tak to platí i u faset. Můj zubař mi doporučil každodenní čištění mezizubním kartáčkem a pravidelné používání ústní vody. Tímto způsobem chráníme své fasety před bakteriemi a snižujeme riziko vzniku zubního kazu.

Co vy a flos? Já osobně dříve flossoval jen občas, ale od doby, co mám fasety, je to pro mě každodenní rituál. Věděli jste, že floss může odstranit až 40% plaku na zubech? I když se vám to může zdát jako malý krok, je to velmi efektivní způsob, jak udržovat zuby a kompozitní fasety zdravé. Tak, jako hraji každý večer Adamovi na klavír na dobrou noc, tak i já každý večer flossuji.

Odhadovaná životnost kompozitních faset

Když jsem se ptal svého zubaře, jak dlouho budou moje fasety vydržet, odpověděl mi: „Lukáši, záleží na tobě“. Stále se snažím dodržovat jego rady o správné ústní hygieně a pravidelných kontrolách. Takže doufám, že mi moje fasety vydrží hodně dlouho. Někde jsem četl, že průměrná životnost kompozitních faset se pohybuje mezi 7 až 10 roky. Ale víte, co? Já se snažím prodloužit tu dobu, jak jen to jde.

Spoustu lidí se ptá, jestli fasety mění barvu. Můj zubař mi vysvětlil, že pokud je o fasety dobře pečováno, měly by zachovat svou barvu po celou dobu své životnosti. Takže ano, fasety se mohou „stárnout“ s grácií, pokud je s nimi zacházeno správně.

Konečné úvahy a pomyšlení

Tak a je to tady, konec našeho putování světem kompozitních faset. Doufám, že jsem vás obohatil o nějaké nové informace a pomohl vám ve vaší cestě za dokonalým úsměvem. Tak jako mi pomohl můj zubař, když mi vybral ty nejlepší fasety pro mě.

Chci vám říci, že vybírání faset není někdejší jednoduchý úkol. Je to investice do vašeho úsměvu a nového sebevědomí. A tak jako já jsem zařadil přepínač svého života na „před fasety“ a „po fasetách“, doufám, že jste našli i vy něco, co vás posune vpřed. Ahoj, a užijte svůj nový úsměv k plnému potenciálu!

Kontaktujte nás