Zdraví a krása

Kompozitní fazety cena: Co dostáte za své peníze?

Jak fungují kompozitní fazety

Dámy a pánové, jestli máte zájem o nádherný úsměv s bílými a rovnými zuby, pak jste pravděpodobně slyšeli o kompozitních fasetách. Jak já je popisuji? Jsou to malé kousky z kompozitu, které jsou přidány na povrch vašich zubů, aby byly rovnější a bílejší. Fazety jsou vytvořeny přímo v ústech a dají každému zubu nový tvar a vzhled. Je to jako přidat trochu make-upu na zuby, ale tento make-up zůstane s námi na zuby na nekonečno.

Kolik stojí kompozitní fasetky?

Teď se dostáváme k zásadní otázce, kterou si pravděpodobně všichni položíte: "Kolik to stojí?" A já vám odpovím: "No, není to levné, ale také to nestojí majlant." Cena se pohybuje zpravidla mezi 3.000, - až 6.000,- Kč za jednu fazetku. Ale nebojte se! To je investice do vašeho úsměvu na celý život. Jen si představte, jak budete vypadat, když ukážete svůj nádherný bílý úsměv na fotce. To je bezcenné, ne?

Popsaní procesu aplikace fazet

Dostali jsme se k části, kde vám popíšu celý proces aplikace kompozitních faset. Ale než začnu, chci vás ujistit, že to není žádný horor. Je to poměrně jednoduchý a rychlý proces, který může trvat od jednoho do dvou návštěv u zubaře. Jé, možná bych to měla zmiňovat na začátku, že to dělá zubař, ne kosmetička. První krok je konzultace s zubařem. Zubař váš úsměv pečlivě prohlédne a poví vám, kolik faset budete potřebovat a jak bude celý proces vypadat. Pak jde o práci s kompozitem. Zubař používá speciální kompozit, který je tvarován a připevněn na povrch zubů. Proces je poměrně rychlý a většinou bezbolestný.

Jak se o fazety starat?

Poté, co máte na zubech nádherné nové kompozitní fazety, budete se muset postarat o jejich správnou údržbu. Ale nemějte strach, není to tak těžké, jak si možná myslíte. Je důležité dodržovat pravidelné čištění zubů, abyste zabránili poškození faset. K tomu doporučuji používat zubní pastu bez bělidel a pravidelně navštěvovat zubaře. A samozřejmě, pokud máte rádi kávu, červené víno nebo cigaretu, pak byste měli být opatrní. Tyto věci mohou fazety postupem času zabarvit.

Co když se fazeta poškodí?

A co když se fazeta poškodí? Nebojte se, není to konec světa. Pokud se něco takového stane, měli byste co nejdříve navštívit svého zubaře, aby mohl poškození opravit. Brzy budete moci opět ukazovat svůj nádherný úsměv.

Je to to pravé pro vás?

Teď se možná ptáte: "Je to to pravé pro mě?" No, to záleží. Ještě jednou připomínám, že kompozitní fazety nejsou zrovna levné. Ale pokud hledáte rychlý a efektivní způsob, jak zlepšit vzhled svých zubů, mohly by být právě to, co potřebujete. Ale nezapomeňte, že je důležité konzultovat vaše rozhodnutí se zkušeným zubařem.

Moje osobní zkušenosti

Teď, když už vám toho tolik říkám o kompozitních fasetách, dovolte mi podělit se o svůj příběh. Když mi bylo před několika lety navrženo, že bych měla zvážit kompozitní fazety pro zlepšení mého úsměvu, musím se přiznat, že jsem byla skeptická. Ale pak jsem si řekla: "Proč ne?" A udělala jsem to. A věřte mi, když slyšíte od cizích lidí, jaký máte nádherný úsměv, uvědomíte si, že to stálo za to. A když se podíváte na svůj odraz v zrcadle, budete rádi, že jste to udělali. A to je mé poselství pro vás. Nebojte se zlepšení. To je vše, co mám k tématu kompozitní fazety. Doufám, že to bylo užitečné.

Kontaktujte nás