Zdraví a péče o zuby

Jak probíhá broušení zubů u zubaře

Co můžete očekávat během broušení zubů

Naše zubní hygiena je pro nás neuvěřitelně důležitým aspektem. Pokud se někdy dostanete do situace, kdy vaši zuby vyžadují broušení, možná se budete cítit nervózně. Ale já vám řeknu, že nemusíte být. Můj manžel Tomáš mi jednoho dne sdělil, že si musí zajít na broušení zubů a já ho doprovodila. Z toho dne mám přímo první zkušenost s tím, jak probíhá broušení zubů u zubaře.

Zubař nejdříve provede důkladné vyšetření vaší ústní dutiny a zjišťuje, zda je broušení zubů opravdu nezbytné. Pokud jde o způsob, jakým zubař brousí zuby, všechno probíhá poměrně rychle. Tomáš brečel jako malé koťátko, když mu zubařa nasadil chránič úst a začal brousit. Ale pravdou je, že se neměl čeho bát. Celý proces byl téměř bezbolestný a skončil během pár minut.

Broušení zubů - technické informace

Když se bavíme o tom, jak se brouší zuby, je důležité pochopit technickou stránku tohoto procesu. Na samotné broušení používá zubař speciální brusnou hlavici, která je obvykle diamantová nebo smyková. Každý zubec je broušený individuálně, aby se dosáhl výsledku, který je pro pacienta nejlepší.

Tomáš mě poté ujišťoval, že to nebyl tak hrozný zážitek, jak se obával. Ukázal mi své zuby a já musela uznat, že vypadají mnohem lépe, než předtím. Slíbila jsem tomu naslouchat a v budoucnu ho přestanu vytahovat za "strašpytel".

Peace of mind - plánování péče

Výhodou návštěvy zubaře je, že si můžete naplánovat všechny další návštěvy předem. To vám dává klid a čas se připravit na to, co přijde. Můj Tomáš, věčný strach z zubaře, teď ví, kdy bude muset opět zavítat na další kontrolu a případně broušení zubů.

Chápu, že broušení zubů může být pro někoho stresujícím zážitkem. Jste ve stresu a nevíte, co od toho celého očekávat. Ale věřte mi, broušení zubů je normální proces a nemáte se čeho obávat. Máte-li stále pocit, že vás tato informace neuklidnila, pak se obraťte na svého zubaře a domluvte si konzultační schůzku. On vám vše vysvětlí a ukáže, abyste měli jasno.

Výhody broušení zubů

Může se zdát, že broušení zubů je nepříjemný proces, ale pravdou je, že má mnoho výhod. Broušení zubů může pomoci odstranit nežádoucí skvrny na zubech, zlepšit jejich tvar a dokonce může přispět k celkovému zdraví úst. Jakmile Tomáš opustil zubařovu ordinaci s broušenými zuby, byl nesmírně spokojen.

Možná jste teď překvapeni tím, jak pozitivně jsem o broušení zubů mluvila, ale stejně jako u všeho, musíte zvážit všechny stránky mince. Nyní, když víte, co můžete očekávat, se nemusíte bát ani samotného broušení zubů u zubaře. Jsem si jistá, že budete stejně spokojeni jako můj Tomáš.

Kontaktujte nás