Zdraví a wellness

Fazety na zuby: Kdy je nejlepší na ně přejít?

Jak fungují fazety na zuby a jak mohou zlepšit váš úsměv?

Vy jste někdy slyšeli o fazetách na zuby? Možná ano, možná ne. Ale pro ty z vás, kdo netušíte, co to vlastně fazety jsou, povězte vám, že fazety jsou tenké keramické plátky, které se nalepí na přední plochu zubů k vylepšení estetiky. Fazety mohou měnit barvu, tvar, velikost a délku zubů, což je skvělé pro ty, kteří chtějí okamžitě vylepšit svůj úsměv. Vím, že to může znít jako věc z budoucnosti, ale ne, to je něco, co se děje teď. A mohlo by to být vhodné rovněž pro vás!

Pavel a já jsme šli k zubaři minulý týden a opravdu jsme se do fazet na zuby zamilovali. Pavel měl vždy sebevědomý úsměv, ale teď, když má fazety, je ten úsměv ještě lepší. Je to tak fascinující, jak tak malý zákrok může způsobit tak obrovskou změnu. A co je nejlepší, pavlovi to nezabralo ani víc, než úterní odpoledne.

Galerie před a po: Jak vypadá úsměv s fazetami

Slyšet o fazetách je jedna věc, ale vidět rozdíl, který mohou udělat, je úplně jiná. Ráda bych s vámi podělila několik fotografií před a po, které ukazují, co fazety mohou udělat za divy. Je to naprosto úchvatné.

Jakmile Pavel přišel z ordinace s novým úsměvem, bylo mi jasné, že to je něco, co chci dát vyzkoušet i já. Moje zuby nejsou špatné, ale vždy jsem chtěla mít trochu světlejší a rovnější úsměv. Takže jsem se rozhodla jít na to a dát si taky fazety na zuby.

Co o tom říká věda? Výhody a nevýhody fazet na zuby

Teď, když víme, jak fazety na zuby vypadají a co mohou dělat, je čas se podívat na vědeckou stránku věci. I když fazety mohou vypadat jako rychlý a snadný způsob, jak zlepšit vás úsměv, je důležité dát si na něco pozor.

Fazety jsou skvělým řešením pro některé problémy, ale rozhodně ne pro všechny. Je například důležité vědět, že fazety nejsou vhodné pro lidi, kteří třeba hodně kouří, protože kouření může způsobit, že fazety se rychleji opotřebují a žluknou. Také lidé, kteří mají zvyk bruxismu (skřípání zuby), by měli před zvažováním fazet na zuby určitě nejdříve vyřešit tuto problematiku, aby nedošlo k zbytečnému poškození fazet.

Kdy byste měli zvážit fazety na zuby?

A kdy je tedy ten pravý čas přejít na fazety? Odpověď na tuto otázku je jednoduchá - kdykoli se cítíte nekomfortně se svým úsměvem. Pokud máte zarudlé, potlučené, zkroucené nebo sírané zuby, mohou být fazety tou pravou volbou pro vás.

Nehledě na to, že čím dříve začnete s jakýmkoli zdravotním zákrokem, tím lépe. Protože i když je pravda, že fazety nejsou navždy (nejsou to kouzelné perly), s průměrnou životností 10-15 let, je to stále lepší než čekat a nechat své zuby zhoršovat se dále. Rovněž je důležité dodat, že i když jsou fazety skvělé, nejsou to zázračné léky - stále je třeba dbát na pravidelnou dentální hygienu, návštěvy u zubaře a správnou stravu.

Kontaktujte nás