Zdraví a wellness

Co se dává místo zubu?

Zubní víla v akci: co dát pod polštář?

Můj milovaný syníček, teď v šesti letech, mi jednoho večera ukázal svůj roztomilý úsměv, kde jeden mléčný zoubek právě odcházel. A samozřejmě, jako každý jiný rodič, jsem si vzpomněla na tu starou, dobrá doba, kdy se mi poprvé pod polštářem objevila "odměna" za můj první vypadlý zoubek. Takže my dva jsme se začali bavit o tom, co by měl dát zubní víla pod polštář svého syna. Co se dává místo zubu?

Tak nějak se narušily naše staré rituály – kdybychom se drželi té staré dobré měny, pod polštář by se dal peníz. Ale to je přece na dnešní dobu až příliš obyčejné, nehledě na to, že děti dnes na peníz zubní víly nemají takovyj nadšení. Takže to znamená, že přišel čas na nějakou moderní verzi "platby" za zoubek. A přestože jsem vždycky cítila, že peníz byl skvělý nápad, pustila jsem se do hledání nových, kreativních způsobů, jak ocenit vypadnutý zoubek.

Více než pouhé mince: peníze s významem

Jeden z nejzajímavějších nápadů, který jsem objevila, byl darovat peníze, ale s tím, že by to byly specializované nebo významné mince. Může to být cokoli od mince se zvířaty po mince z cizí země. Můj syníček je nadšený cestovatel, takže jsem věděla, že by mu mince ze zahraničí udělala radost. Ale jaké by to bylo překvapení, kdyby pod polštářem našel cizí minci? Nádherné! Koneckonců, je to o radosti a vzrušení, které přinese výměna zoubku za něco speciálního.

Originální drobnosti: alternativy k penězům

Některé z nejlepších nápadů, které jsem našla, byly daleko od tradičního peněžního daru. Co takhle malé, roztomilé figurky nebo hračky, které by se vešly pod polštář? V jednom případě jsem našla úžasné, malé, zářící hvězdy, které můžete položit pod polštář. Nebo co takhle malý šperk, například řetízek nebo náramky? Jsou to jen některé z mnoha skvělých alternativ, které jsem objevila během svého „výzkumu“.

Děti milují překvapení: tajemné zprávy

Přišla jsem také na několik skvělých nápadů, jak překvapit své děti pomocí tajemných zpráv nebo pokladů, které mohou najít. Možná zpráva v lahvičce nebo malá kniha s tajnými zprávami. Kdo ví, možná bych mohla napsat malou báseň nebo příběh o tom, jak zubní víla získala zoubek. A proč ne? Je to očividně geniální nápad!

Kreativita na maximum: domácí výtvory

Taky jsem našla spoustu nápadů na domácí výtvory, které by se daly dát pod polštář, včetně malých uměleckých děl, jako jsou domácí korálky nebo dokonce malé, ručně vyrobené hračky. Moje myšlenky létaly kolem a najednou jsem si uvědomila, že možnosti jsou nekonečné. Stačí jen trocha kreativity!

Co mám na srdci: předávání hodnot

Na závěr mi došlo, že nejdůležitějším aspektem celé této zubní víly rituálu je předat něco, co má hodnotu pro mne a mou rodinu. A proto jsem se rozhodla, že za každý zoubek, který vypadne, dám mému syníčkovi malou knihu nebo pohádku. Koneckonců, jaký lepší dárek než dar vzdělání a láska k četbě?

Podle mého názoru, pokud jde o to, co dát místo zubu, je nejdůležitější přemýšlet o tom, co by opravdu udělalo vašemu dítěti radost. Takže jestli je vaše dítě nadšené pro peníze, figurky, mini hračky, zážitky nebo malé umělecké výtvory, jděte do toho! Je to o radosti a vzrušení, nikoliv o velikosti dárku. A kdo ví? Možná potkáte zubní vílu na cestě.

Kontaktujte nás