Zdraví a fitness

Proč zubní implantáty mohou být lepší než protézy

O tom, proč jsou zubní implantáty pro mne jedničkou

Ahoj, já jsem Lukáš, ale o tom vy víte. A jak asi tušíte z názvu článku, je třeba hodit slovíčko o zubních implantátech. Ne, že bych byl zubař či odborník. Jsem jen muž, co má v ústech nějaké to kovové zařízení, co mi umožnuje rozkousat třeba steak. A přestože jsem tento proces nejdřív bral spíše jako nutné zlo, teď na to koukám jinak. A víte proč? Protože jsou to implantáty. A teď mi dovolte vysvětlit, proč jsou podle mě implantáty lepším řešením než protézy.

Technologie nám přináší lepší řešení

Myslím, že se všichni shodneme na tom, že technologie nás pohání vpřed. A pokud se někdo šklebí, ať zkusí týden bez mobilu! A co se týče zubního lékařství, i tady technologie udělala obrovské kroky vpřed. Představte si, že bychom měli trpět zubobolí jen proto, že nám před sto lety nevěděli, jak nás zbavit nějakého zákeřného zubu. A tak máme dnes na výběr - buď znásilněný ústní dutiny protézou, nebo medicínský pokrok v podobě implantátů. A jak jsem již naznačil, já volím tu druhou možnost.

Co implantát dá, protéza nedá

Ale proč? Proč bych měl vybrat implantát před protézou? Ve skutečnosti je důvodů celá řada. Za prvé, implantáty jsou pevné a stabilní. Nevypadnou vám, když rozkousáváte rohlík nebo jablko. Nekloužou, když se snažíte šeptat nějakou tu pikantní historku. Jsou jako skutečné zuby - jsou vaše krásné nové zuby! Za druhé, implantáty vydrží velmi dlouho. Můžete se těšit na dlouhá léta bez obav, kdykoliv se usmějete na fotografii nebo se zhluboka nadechnete pro další kousek jídla. A co je nejdůležitější, implantáty se chovají jako skutečný zub. Zapomeňte na mýty o nepřirozeném vzhledu nebo pocitu. Zapomeňte na představu, že se budete muset přizpůsobit novému způsobu žvýkání nebo mluvení. Implantáty jsou jako vaše staré dobré zuby, ale bez starých, špatných problémů.

Kvalita života s implantáty

Za třetí, a pro mě je to asi to nejdůležitější, je život s implantáty podstatně jednodušší než s protézou. Nemusíte se obávat toho, že vám protéza vypadne, nebo že budete mít problémy s jídlem. Nemusíte se bát, že přijdete o chuť k jídlu kvůli bolestivým protézám. A hlavně, můžete se smát, mluvit a jíst bez obav. A je třeba dodat, že se cítíte dobře. Že nemáte pocit, že byste měli něco v ústech, co tam nepatří. Že se nemusíte obávat, že vás protéza nějak omezí. A v neposlední řadě, můžete se uvolnit a být sami sebou. Protože když máte v ústech implantáty, nemusíte se soustředit na nic jiného než na to, co děláte. A to je přeci to nejdůležitější, ne?

S vášnivým zájmem jsem sledoval, jak mi zubař vkládá implantát po implantátu a jak se moje kvalita života zlepšuje. A poté, co jsem si pořídil první implantát, jsem understood, že je to správná cesta. Přidal jsem se tak k rostoucímu počtu lidí, kteří dali rozhodný sbohem zubním protézám. A víte co? Nevypadám z toho vůbec špatně. Tak proč bych měl jít starou cestou, když existuje něco lepšího? Již žádné nepohodlí, žádné omezení. Jen já a moje implantáty. A steak, který jsem byl poslední dobou schopen sníst jako nikdy předtím. Takže, implantáty, jste pro mě jedničkou!

Kontaktujte nás